Podlewamy ze studni, stawu lub deszczówką

art11

 

Ile deszczówki muszę zgromadzić, aby podlewać ogród deszczówką?

  • aby wydatek na instalację deszczową miał sens, musimy zgromadzić tyle deszczówki by starczyła co najmniej na kilka cykli podlewania. W doborze pojemności zbiornika najlepiej skontaktować się z firmą instalującą systemy nawadniania, fachowo przeliczą jaką prawidłową pojemność powinien taki zbiornik posiadać. Przy bardzo gorących latach deszczówki może nie starczyć, dlatego proponuje się podłączenie do zbiornika instalacji wodociągowej tak by automatycznie uzupełniła braki w zbiorniku.

Na czym polega podlewanie ogrodu wodą ze studni głębinowej?

  • Należy pamiętać, że każda studnia ma swoją wydajność , dlatego też w wywierconej studni należy zamontować pompę specjalnie dobraną do wydajności studni oraz do potrzeb systemu nawadniania. Pompa musi być skonfigurowana w układzie hydroforowym. Podlewanie wodą ze studni ma swoje minusy. Woda nie zawiera mikroorganizmów, nie jest dotleniona i jest zimna.

art4

Jakie są plusy i minusy podlewania ogrodu wodą ze stawu?

  • Taką wodę kochają rośliny: jest ciepła, napowietrzona zawiera dużo mikroorganizmów i soli mineralnych.
  • Największym minusem przy pobieraniu wody ze stawu jest filtracja. Filtracja musi być rozbudowana i dobrze serwisowana (kosztowna) . Dodatkowo też przy pobieraniu wody ze stawu, rzeki lub jeziora potrzebne jest zezwolenie wodno-prawne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.